Експерти розповіли, чому треба тримати яйця гострим кінцем униз

Фахівці в галузі харчування дали кілька корисних порад тим, хто регулярно вживає яйця.

Одне з основних правил – не варто купувати яйця, шкаралупа якого може бути забруднена або луснула (іноді такий товар йде з гарною знижкою). Все це провокує проникнення в організм людини збудників інфекції – бактерій роду Salmonella та вірусом Influenza virus A, що викликають розвиток пташиного грипу, передає здорове харчування .
Є й низка інших правил зберігання продукту, які сприяють безпеці яєць.

Експерти порадили зберігати яйця лише в умовах холодильника – це дозволить уникнути розмноження патогенних мікроорганізмів. Якщо ви попередньо мили продукт, то термін зберігання скорочується до 12 днів (це максимум).

“Яйця повинні зберігатися в основній камері холодильника, а не в дверцятах. Тримайте яйця гострим кінцем вниз, щоб жовток залишався в центрі і не торкався повітряного шару, що заповнює тупий кінець. У такому положенні вони краще зберігаються”, – зазначили фахівці.

Колір яєчної шкаралупи не впливає на його поживну цінність, ні на його смак, раніше розповіли фахівці. Інша справа – колір жовтка. Як зазначила дієтолог Ванесса Ріссетто, найкорисніші яйця – з темно-оранжевим жовтком, тому що в них більше омега-3 та вітамінів, ніж у блідих аналогах. Найчастіше такими бувають сільські яйця. Щодо великих підприємств, то тут можуть використовувати барвники. За допомогою таких добавок зачату і досягають інтенсивного жовтого кольору продукту.

Раніше кардіолог, кандидат медичних наук, психолог, психосоматолог Ганна Кореневич пояснила , що, якщо говорити про харчування з точки зору користі для серцево-судинної системи, то яйця відносяться до категорії продуктів, які рекомендується їсти не частіше ніж дві-три рази на тиждень. Але це правило стосується саме жовтків.