Експерти розповіли, який напій рятує від інсульту

Щодо корисності кофеїну ведеться багато суперечок: хтось переконаний у його користі, хтось – навпаки. Вчені з університету Колорадо з’ясували, що цей смачний напій допомагає знизити ймовірність розвитку інсульту та серцевої недостатності. А антиоксиданти, які входять до його складу, перекривають певні факти ризику.

Спочатку експерти хотіли дізнатися, як кава впливає на серцево-судинну систему. Щоб з’ясувати це, вони враховували кількість спожитої кави та стан серцево-судинної системи учасників експерименту. Після чого фахівці дійшли висновку, що кава благотворно впливає на мозок, серце та судини. А також знижує ризик інсульту на 8%, а ризик серцевої недостатності – на 7%. 
Лікар Лаура Стівенс розповіла, що всі три проведені дослідження показали позитивний взаємозв’язок між вживанням кави та зменшенням ризику розвитку серцевої недостатності. Також вона додала, що під час дослідження вони знаходили цікаві факти. Вони були раніше заявлені в інших наукових експериментах і доводять ще й те, що кава може запобігти раковим захворюванням, врятувати від головного болю та зайвої ваги.