Ендокринолог розповіла, як швидко допомогти хворому горлу

Під час осіннього похолодання у багатьох загострюються запальні захворювання верхніх дихальних шляхів. Особливо це відбувається у перші осінні місяці, коли організм ще адаптувався до суворіших умов проти літнім теплом. Як швидко допомогти хворому на горло, розповіла доктор-ендокринолог Зухра Павлова.

“Причини запальних захворювань ротоглотки можуть бути різні, у тому числі бактеріальна або вірусна інфекція. Але в будь-якому випадку одним із найефективніших засобів, які можна призначити без огляду лікаря – полоскання. Можна з йодинолом, хлоргексидином, соком алое, сіллю та/або содою “, – радить професор Павлова.
Після полоскання, за її словами, можна використовувати місцеві анестезуючі та протизапальні засоби – розсмоктувати аптечні пастилки з шавлією чи евкаліптом, використовувати спреї.

Під час застуди часто виникає головний біль. Впоратися з нею можна не тільки за допомогою знеболювальних препаратів, а й пиття.

“Головний біль може бути наслідком інтоксикації організму. Треба пити багато теплої води з лимоном. І можна щось знеболювальне, що допомагає”, – зазначила Зухра Павлова.

Біль у горлі може також супроводжувати ангіну – вона характеризується сильним, часто гнійним запаленням мигдаликів. І у разі ангіни місцевого впливу – полоскань та анестетиків – може виявитися недостатньо, попереджає лікар.

“Пам’ятайте, що ангіна небезпечне захворювання з можливими дуже тяжкими наслідками. Як кажуть у народі: “Кожна пережита ангіна залишить рубець на серці”. Тому зверніться до лікаря”, – радить лікар.