Гарячий душ: британські лікарі попереджають про шкоду для здоров’я

Гарячий душ після довгого дня має багато переваг: від зняття денного стресу до розслаблення м’язів. Але гарячий душ також може негативно позначитися на нашому здоров’ї, попереджають лікарі.

Кожен любить гарячий душ або ванну. Це хороший спосіб розслабитися, а також приносить користь для здоров’я. Наприклад, дослідження показало, що коли учасники приймали гарячу ванну, їх піковий рівень цукру в крові після їжі був приблизно на 10 відсотків нижче, ніж коли вони замість цього тренувалися.
Гарячий душ також може полегшити симптоми застуди або респіраторних захворювань, допомогти з висипаннями на шкірі і допомогти заснути.

У чому небезпека?

Лікар-косметолог Рекха Тейлор:

“Короткі прохолодні душі краще для вашої шкіри, тому що використання занадто гарячої води може мати негативний вплив на шкіру. Гаряча вода пошкоджує кератинові клітини, розташовані на зовнішньому шарі шкіри або епідермісі”.

Доктор Саша Дхоат, дерматолог-консультант в Stratum Clinics, додала:

“Уникайте надмірного душу або занадто гарячої води, яка може висушити шкіру і викликати запалення. Верхній шар шкіри, епідерміс, виконує життєво важливу функцію шкірного бар’єру; перший захист вашого тіла від зовнішнього світу”.

Доктор Дхоат також рекомендує приймати душ не більше 10 хвилин. Пацієнтам, у яких є проблеми з шкірним бар’єром, наприклад, тим, хто страждає екземою, рекомендується скоротити час прийняття душу або ванни. “Більше 15 хвилин-це перебір для будь-кого”.