Лікар-терапевт Марина Малигіна розповіла які ознаки говорять про наявність апендициту.
Апендикс – це червоподібний відросток, який знаходиться в початковому відділі товстої кишки (на кінці сліпої кишки), його довжина досягає 7-10 см. У ньому знаходяться клітини кишечника, а також лімфоїдні клітини, які мають властивості захищати організм людини від інфекції. Його можна назвати частиною імунної системи організму. Розташований апендикс зазвичай на середині відстані між пупком і правою клубової кісткою.
За словами лікаря, до групи ризику із запалення червоподібного відростка входять люди з осередками хронічної інфекції, наприклад, з хронічним тонзилітом; які страждають на затяжні простудні захворювання; пацієнти із хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, карієсом. В результаті по току крові інфекція потрапляє в апендикс і викликає у відростку запальний процес-апендицит.
При апендициті максимальна болючість з’являється між пупком і правою клубової кісткою. Буває також розташування апендикса в нижній частині тазу, тоді у чоловіків він імітуватиме запалення сечового міхура, а у жінок запалення апендикса легко переплутати із запаленням придатків. Також буває, що червоподібний відросток піднятий до правого підребер’я, ближче до печінки, тоді біль трохи нижче правого підребер’я. Якщо апендикс розташований за сліпою кишкою, то при запаленні він даватиме біль у попереку з іррадіацією в пах, область тазу та ногу.
«Больовий синдром при апендициті раптовий з поступовим наростанням інтенсивності болю, далі він може стати нестерпним і протікає за типом коліки. З часом біль супроводжуватиме людину, поки функціонують нервові закінчення відростка, потім вони гинуть і больовий синдром ослабне. Але в такому разі заспокоюватись не варто. Апендицит не «розсмокчеться». Навпаки, притуплення чи припинення болю – це підстави для негайної госпіталізації при апендициті», – розповіла Малигіна.
У гострого апендициту є також інші симптоми — підвищення температури до 37,2–38,0 градусів, загальне нездужання, погіршення апетиту, далі може з’явитися нудота, одноразове блювання, жовтий наліт мовою.
Самим проводити глибоке обмацування живота не можна, тому що є небезпека розірвати запалений апендикс, у результаті розвинеться перитоніт.
“При підозрі на “гострий апендицит” не можна зволікати зі зверненням до лікаря, тому що потрібна екстрена госпіталізація до стаціонару, і при підтвердженні діагнозу першочергове лікування одне – екстрена операція”, – підсумувала Малигіна.