Гастроентеролог розповів про проблеми зі здоров’ям при відрижці

Лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Марат Зіннатуллін розповів, які проблеми зі здоров’ям може вказувати відрижка. 

За словами фахівця, відрижка може бути наслідком вживання їжі всухом’ятку. Також її може спровокувати зловживання газировкою чи жувальною гумкою, емоційний стрес, харчові алергії, цукровий діабет. Іноді до цього дискомфорту призводять захворювання серцево-судинної системи.
Але, як сказав експерт, головна причина пов’язана із проблемою травлення. Також він зазначив, що сама по собі відрижка викликає лише дискомфорт для людини та оточуючих. Насторожитися слід тоді, коли вона почастішала чи супроводжується специфічним запахом, а також болем.

Зіннатулін пояснив, що лікування призначається залежно від типу відрижки. Так, при гастральній (шлунковій) відрижці досліджують першопричину – основне захворювання, яке призвело до симптому. З цією метою пацієнта направляють на обстеження шлунково-кишкового тракту та відповідно до поставленого діагнозу проводять необхідне лікування.

А у випадку із супрагастральною (нашлунковою) відрижкою пацієнту зазвичай рекомендують звернутися до логопеда, оскільки в основі лікування лежить відновлення мовної поведінки. У такій ситуації призначається поведінкову терапію.