Гастроентерологи застерегли від перекусів на ходу або стоячи

Гастроентерологи не рекомендують вживати їжу на ходу чи стоячи. Експерти пояснили, що це негативно впливає на здоров’я.  Недостатньо змочена слиною та погано пережована їжа здатна розтягувати шлунок та порушити його скорочення.

Надалі навіть під час невеликого прийому їжі можуть виникати переповненість, тяжкість та неприємні відчуття у животі. При ходьбі в процесі дихання у людини виявляється задіяна діафрагма, яка також бере участь у процесі переміщення їжі зі стравоходу до шлунка.
У тому випадку, коли людина їсть на ходу, процес переміщення їжі зі стравоходу до шлунка змінюється – він пришвидшується, що порушує здорові процеси травлення. Їжа на ходу погано позначається на скорочення шлунка. Небезпечна їжа на ходу і тим, що вона підвищує ризик набрати зайву вагу.

Дослідження показали, що подібний прийом їжі не забезпечує насичення в тій же мірі, як його забезпечує харчування в сидячому положенні. Люди, які часто їдять на ходу, набирають більше ваги, причому не має вирішального значення, яку їжу вони таким чином вживають.