Лікар-кардіолог Дар’я Сергєєва розповіла, як захиститися від обмороження у зимовий період.
Як пояснила фахівець, переохолодження організму – це стан, при якому через вплив холоду на організм температура тіла знижується до менше 35 градусів. За першого ступеня переохолодження (температура тіла 32–34 градуси) шкіра людини блідне, покривається «гусячою шкірою», виникає озноб — мимовільні скорочення м’язів, створені задля зігрівання організму, трохи пригнічується мовна функція.
При подальшому охолодженні уповільнюється пульс, пригнічується свідомість, порушується нормальне функціонування всіх органів прокуратури та систем організму.
Обмороження – це наслідок локального впливу холоду. При обмороженні насамперед страждає шкіра на ділянках, не прикритих одягом, а також кисті рук та стопи.
«Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте чутливість обличчя, у пальцях рук чи ніг, або якщо ви починаєте відчувати озноб, варто зайти в тепле приміщення, щоб зігрітися. Якщо ж кінчик носа, щоки чи пальці рук побіліли, то зробити це слід негайно», — радить Сергєєва.
Вітер та вологість прискорюють втрату тепла, тому не слід планувати довгі прогулянки у вітряну погоду, і якщо плануються значні опади, зазначила лікар. Для неспішних прогулянок у парку та статичних занять (наприклад, риболовлі) краще підійде одяг із натуральних тканин, який добре утримує тепло.
Якщо ж передбачається фізична активність (катання на ковзанах, біг та інше), то краще віддати перевагу сучасним технологічним матеріалам – толстовкам з флісу, курткам з мембранних тканин, тому що вони добре відводять від тіла вологу і не стискають руху. У будь-якому випадку Сергєєва радила одягатися багатошарово, оскільки це сприяє кращому збереженню тепла. Також не варто забувати про рукавички, шапки та шарф або балаклаву, тому що на морозі найбільша тепловтрата відбувається при диханні та через шкіру голови та рук.
Кардіолог також уточнила, що при курінні відбувається спазм периферичних судин, тому це може сприяти переохолодженню. Небезпечно і вживати алкоголь на холоді, тому що він прискорює втрату тепла та притуплює пильність.