Кардіолог перерахувала симптоми смертельно небезпечної кардіоміопатії, що виникає в будь-якому віці

Кардіоміопатія є небезпечною хворобою серця і здатна розвиватися у людей будь-якого віку. Симптоми зазначеного стану перерахувала кардіолог.

Це один з обмеженого числа серцево-судинних недуг, здатних вразити як літніх, так і молодих людей. При кардіоміопатії скорочувальна робота серця порушується, що тягне за собою аритмію. Часто стан протікає важко, воно загрожує вилитися в ХСН і збільшує ризик передчасної смерті.
Притому у молодих пацієнтів захворювання нерідко проходить в більш гострій формі. На початковій стадії протікати недуга може без виражених симптомів. Поступово про себе дають знати певні прояви. Зокрема, звернути увагу потрібно на задишку, особливо якщо раніше її не було.

Людині складно справлятися з фізичними навантаженнями, можливі больові відчуття в грудній клітці. Ігнорувати не варто запаморочення, збій серцевого ритму і непритомність, навіть епізодичні.

У деяких випадках краще відразу дзвонити в швидку, попередила кардіолог. Це стосується ситуацій, коли з’являється раптова і гостра задишка, у індивіда падає артеріальний тиск, біль у грудях стає інтенсивним. Тривожними лікар назвала збліднення шкіри, холодний піт, відчуття тріпотіння в грудній клітці.