Кардіолог розповів, за якого тиску найчастіше трапляється інсульт: Багато хто помиляється

Існує поширена думка, що інсульти найчастіше трапляються при стрибку тиску до 200 і вище. Це помилка. Як відбувається насправді, пояснив лікар-кардіолог Тамаз Гаглошвілі. За його словами, люди, які змирилися зі своїм тиском у 150-160 і навіть вважають цей показник нормальним (є і такі), перебувають у зоні особливого ризику.

“За статистикою найчастіше інсульт трапляється при тиску 160, ніж, наприклад, при тиску під 200. При “м’якій” гіпертонії інсульти зустрічаються набагато частіше, ніж якщо у людини тиск 200″, – наголосив кардіолог.




Також фахівець пояснив, чому небезпечно, зокрема при гіпертонії, вживати спиртне незадовго до сну. Практикуючи подібне, людина свідомо наражає себе на великі ризики.

“Під час сну відпочиваємо не тільки ми, а й наші судини. Коли людина лягає спати нетверезим, а особливо якщо і спить менше шести годин, страждає швидка фаза сну, через що гіпертонія, наприклад, може прогресувати і тим самим призводити до зриву ритму”, – уточнив Тамаз Гаглошвілі.

В результаті вживання спиртного має місце так звана пароксизмальна фібриляція передсердь – аритмія (ФП), яка раптово виникає та самостійно проходить. У середньому такий стан триває до 48 годин.

“Навіть короткого пароксизму протягом кількох хвилин може бути достатньо, щоб призвести до утворення тромбу та потенційно до ішемічного інсульту”, – наголосив лікар.