Home Здоров'я Кардіологи дізналися, чому бідні верстви населення частіше страждають від хвороб серця

Кардіологи дізналися, чому бідні верстви населення частіше страждають від хвороб серця

by admin

Швейцарські вчені дійшли висновку, що одна з головних відмінностей малозабезпечених верств населення – нетривалий сон. Бідні люди частіше працюють на декількох роботах, або позмінно, через що відчувають хронічну нестачу сну, що в результаті призводить до проблем в серцево-судинній системі.

Вчені з університетського центру медицини та громадської охорони здоров’я Лозанни (Швейцарія), опублікували статтю в журналі Cardiovascular Research, в якій провели зв’язок між кількістю сну, соціально-економічним статусом і хворобами серця.

Фінансові труднощі

Автори дослідження вважають, що люди з низьким соціально-економічним статусом сплять менше з різних причин. У загальному і цілому, це пов’язано з їх основною діяльністю, яка передбачає жорсткий графік, позмінну роботу чи велику кількість переробок. Крім того, через проблеми з грошима вони частіше відчувають сильний стрес, що також не додає здоров’я серцю і судинам.

Як наголошується в дослідженні, ризик розвитку серцево-судинних захворювань дійсно пов’язаний з бідністю, але більша залежність простежувалася у чоловіків, ніж жінок.

Всього було опитано 111 205 осіб, які були розділені на три групи: з низьким, середнім і високим соціально-економічним статусом. Після опитування рівень сну визначався як низький (не більше 6 годин), середній (6-8 годин) або високий (більше 8 годин).

В результаті кардіологи прийшли до висновку, що постійний недосип провокує запалення в судинах і тканинах серця, що, в свою чергу, призводить до ішемічної хвороби, інсультів і інфарктів.

Джерело: МедікФорум



UA.НОВИНИ – молоде незалежне інтернет видання українських новин. У нас в пріоритеті події, що відбулися в Україні. З величезного потоку інформації ми намагаємося вибрати тільки найважливіше, потрібне і цікаве – те, що ви, можливо, не зможете знайти на інших інтернет ресурсах.

Популярно

Новини