Китайський вчений попередив про небезпеку вживання солінь

Китайський вчений Жуань Гуанфен з Центру обміну інформацією про харчові продукти попередив про небезпеку вживання солінь. Виявляється, такі страви можуть спровокувати кисневе голодування.

Вчений на сторінках видання “Хуаньцю шибао” розповів про госпіталізацію п’ятирічної дівчинки в місті Чжуцзі. Маленька пацієнтка поступила в лікувальний заклад з синіми губами і ознаками кисневого голодування. Медики діагностували відправлення нітритами. Дані сполуки вважаються токсичними. Вони окислюють гемоглобін в метгемоглобін, що веде до кисневого голодування і гемоглобінемії.
Небезпека виникає, якщо доросла людина отримує більше 200 міліграмів нітритів за один раз. При цьому природно, що для дітей загроза настає при вживанні меншої кількості солей. У маленьких пацієнтів отруєння нітритами називається “синдромом синього дитини”. Даний стан виникає вкрай рідко, а проявляється посинінням губ і шкіри.

За словами вченого, овочі і так містять велику кількість нітратів, які під час маринування перетворюються в небезпечні нітрити. Як пояснив Жуань Гуанфен, в процесі росту рослини споживають азотні добрива, які містяться в грунті. Далі вони перетворюються в нітрати, а під впливом певних бактерій стають токсичними нітритами. Їх кількість зменшується в соліннях з часом. У перший час в маринованих овочах їх найбільше.

Максимальний вміст нітритів може досягати 100 мг на кілограм і вище. Дана концентрація токсична, тому такі овочі вживати не рекомендується особливо дітям.