Ключ до довголіття знайшли в продуктах, багатих рослинним білком

Правильний раціон харчування може мати величезний вплив на тривалість життя і знижувати ризик розвитку небезпечних хронічних захворювань. У зв’язку з цим дослідники продовжують оцінювати переваги різних підходів в харчуванні і до продуктів.

Для збільшення тривалості життя вчені пропонують замінити продукти з високим вмістом тваринного білка рослинним.
У систематичний огляд включили 32 дослідження і 31 метааналіз. Він охоплює дані про понад 715 тис.осіб. Дослідники з’ясували, що споживання рослинного білка було пов’язано з більш низьким ризиком смертності від різних захворювань, в тому числі від серцево-судинних. Однак наголошується, що на смертність від раку це не вплинуло.

Крім того, додаткові 3% енергії з рослинних білків в день були пов’язані зі зниженням ризику смерті на 5%. При цьому споживання тваринного білка ніяк не знизило ризик смертності від захворювань серця і онкології.

“Заміна продуктів з високим вмістом тваринного білка на джерела рослинного білка може бути пов’язана з довголіттям”, – підсумували дослідники.

Серед головних джерел рослинного білка виділяють:

1. Бобові (квасоля, горох, сочевиця).
2. Горіхи та насіння (мигдаль, фісташки, кеш’ю, волоські горіхи, фундук, гарбузове насіння, насіння соняшнику, насіння льону, насіння кунжуту, насіння чіа).
3. Цільнозернові продукти (камут, теф, пшениця, кіноа, рис, дикий рис, просо, овес, гречка).
4. Деякі овочі (кукурудза, броколі, спаржа, брюссельська капуста та артишоки).
5. Продукти з сої (тофу).