Лікар назвала 4 типи родимок, які потрібно видаляти

Плями на тілі можуть стати небезпечними іноагентами, якщо вчасно не помітити їхнє «прикриття». Ділимося доказами, якими можна обчислити диверсанта. 
Родимки – дуже суперечливий елемент людської зовнішності, який одним людям здається милою родзинкою, а іншим заважає жити. З маленькими плямами на шкірі пов’язано безліч народних повір’їв, а експерти з давньокитайських вчень взагалі можуть прочитати вашу долю по родимках, начебто по зірках на карті неба. 

Для деяких знаменитостей ці новоутворення стали фірмовими знаками: наприклад, сексуальна родимка Віри Брежнєвої, невелика пляма під оком Ксенії Бородіної, відмітка Сари Джессіки Паркер. До речі, родимка біля зірки «Сексу у великому місті» постійно викликає дебати в Мережі — хіба це не той випадок, коли її потрібно видаляти? 

Вважається, що позбавлятися варто тих новоутворень, які помітно виступають над шкірою або відрізняються від інших серйозним розміром. Але лікарі попереджають: насправді видалення потрібно у набагато більших випадках, і людям чомусь про них властиво забувати.

Травмовані

Лікар наполягає: якщо ви травмували родимку, варто показати її фахівцеві. Тим більше, якщо момент інциденту, що спричинив порушення покривів, ви не помітили. Одна річ, коли родимка пошкоджена випадково, інша — коли, скажімо, через тертя одягу вона почала кровоточити. У разі це може бути ознакою переродження невуса (родимки), отже, небезпека меланоми зростає.

Змінюються у розмірах, кольорі та формі

Ніхто не знає ваше тіло так добре, як ви. Якщо помічаєте, що родимка стає двоколірною або її краї ніби «рвуться», набуваючи неправильної форми, то це явна ознака того, що настав час йти до дерматолога.

«При видаленні лазером нова родимка не з’явиться. Ми бачимо, де проходить межа невусних клітин у базальному шарі шкіри (найнижній шар епідермісу, що прилягає до дерми), і видаляємо радикально абсолютно всі клітини освіти», — пояснює Ірина Оловянішникова.

З’являються у дорослому віці

А це дуже важливий пункт. Зазвичай родимки з’являються після народження і «ростуть» з нами до п’яти-восьми років. Їх може стати більше під час підліткового періоду через викид гормонів, те саме відбувається під час вагітності. В інших випадках (знову ж таки) потрібно здатися фахівцю і, бажано, видалити такі родимки.

Доставляють дискомфорт

По-перше, якщо невуси постійно зазнають тертя або тиску на тілі через невдале розташування, то з ними точно варто попрощатися. По-друге, те саме потрібно зробити, якщо вони просто завдають вам візуальний дискомфорт. Тільки важливо пам’ятати, що в першу чергу варто подбати про дійсно важливі причини для видалення родимок, що загрожують здоров’ю, і не забувати ці чотири прості категорії.