Лікар назвала головні помилки у лікуванні нежитю

Від нежиті в осінній період ніхто не застрахував. Але багато людей ставляться до нього несерйозно, тому недолікований нежить легко переходить у гострий риніт. Щоб цього не сталося оториноларинголог Кіра Базаркіна розповіла, яких помилок не можна припускатися під час лікування.

Насамперед фахівець не рекомендує продовжувати самолікування, якщо нежить не пройшов протягом 4-5 днів. Це говорить про те, що настав час до лікаря, тому що приблизно на 5 день вірусна інфекція переходить у бактеріальну, а це загрожує багатьма ускладненнями. Також не варто захоплюватися краплями та спреями для носа, які звужують кровоносні судини слизової оболонки, щоб зменшився набряк.
Регулярне використання таких препаратів загрожує медикаментозним ринітом. Плюс до всього такі краплі звужують не тільки  судини  носа, але і всього організму.    Ще лікар не радить робити прогрівання носа сіллю. Така процедура може бути ефективною, якщо нежить у початковій стадії, але якщо захворювання турбує вас більше 4 днів, відмовтеся від прогрівання, інакше воно може спровокувати ускладнення.

Плюс до всього, не сякайте в тканинну хустку, адже вона служить ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Якщо ви постійно підносите його до свого обличчя, існує високий ризик того, що бактерії можуть знову проникнути в ніс.