Лікар назвала орган, який виходить з ладу без симптомів

Можна не підозрювати про поразку печінки, поки хвороба не досягне останньої стадії. Цей орган часто не болить навіть тоді, коли руйнівний процес в організмі не зупинити. Про це розповіла лікар-гастроентеролог Наталія Марченко, перерахувавши зміни, які сигналізують про хвору печінку.

“Ми, лікарі, бачимо, що пацієнти досить часто дізнаються про наявність якихось проблем із печінкою тільки на стадії цироз”, – зазначила Марченко в інтерв’ю, додавши, що “погіршення стану підступного органу може відбуватися без симптомів до останніх стадій. “.
На що слід звернути увагу? При запаленні будь-якої етіології в печінці можуть відчуватися дискомфорт у правому боці, слабкість, кровоточивість ясен, набряки, свербіж шкіри. Але, знову ж таки, це, швидше за все, пізня стадія хвороби.

“Якщо регулярно не проходити обстеження, то можна пропустити зміни у роботі цього органу”, – наголосила лікар.

Раніше гастроентеролог Марат Зіннатуллін попередив , що надмірне вживання жирного смаженого м’яса, фастфуду та солодощів руйнує печінку навіть при відмові від алкоголю. Особлива розмова – прості вуглеводи.

“Печені не подобається, якщо день за днем, постійно і завжди її годують здобною свіжою випічкою, кондитерськими солодощами, газуванням”, – зазначив лікар, уточнивши, що “пізніше всі ці вуглеводи переходять у жирову тканину, ушкоджуючи гепатоцити”.