Лікар назвала продукт, який завжди має бути на столі у гіпертоніка

Один з перевірених і найефективніших способів контролювати тиск – дотримуватися здорової дієти, знизивши до мінімуму солоне, смажене, жирне в раціоні. Є й їжа, яка навпаки допомагає зменшити високий тиск. До таких корисних продуктів лікарі відносять звичайні буряки.

“Буряк містить нітрати, які знижують підвищений артеріальний тиск. Тому буряк обов’язково повинен входити до раціону гіпертоніків”, – зазначила кандидат медичних наук, спортивний лікар Олександра Чистякова, наголосивши, що овоч хоч і повноцінно не замінить ліки, але ” допоможе взяти тиск під контроль.
Лікарі зазначають, що найбільше нітратів міститься саме у сирому коренеплоді.

Раніше дослідники з’ясували , що одна чашка (250 мл) свіжого бурякового соку на добу знижує артеріальний тиск протягом 24 годин у хворих на гіпертонію.

Тим часом перед тим, як включити в щоденний раціон буряк і сік на його основі, необхідно проконсультуватися з фахівцем. Особливо, якщо у вас є захворювання ШКТ на гострій стадії, цукровий діабет.

Раніше фахівці розповіли про найпростіший і найдоступніший спосіб знизити тиск без ліків. Допоможе помірна і найголовніше регулярна фізична активність – приблизно 150 хвилин на тиждень. Також важливо контролювати кількість солі в раціоні та відмовитися від спиртних напоїв.

Лікарі попереджають, що при високому тиску необхідно підходити до вирішення проблеми комплексно та розпочати потрібно з візиту до лікаря.