Лікар назвала шість корисних для діабетиків видів чаю

Педіатр, експерт проекту-лекторію для діабетиків Dia Talks Ольга Кашляк розповіла, які види чаю корисно вживати пацієнтам із діабетом. 

За її словами, зелений чай здатний трохи знижувати рівень цукру в крові, а також ймовірність розвитку діабету.

“Зверніть увагу, що у всіх дослідженнях фігурує середня кількість випитого чаю, необхідна для спостереження корисних ефектів, – це 3-4 чайні чашки”, – попередила фахівець.
Чай каркаде з листків гібіскусу здатний знизити рівень артеріального тиску. Для цього необхідно приймати 240 мл чаю двічі на день протягом місяця. Однак цей напій може мати один недолік.

“Гібіскус допомагає знизити резистентність до інсуліну. Але зверніть увагу, що цей чай може взаємодіяти з гідрохлортіазидом — сечогінним пацієнтам, що призначається з високим артеріальним тиском», — попередила Кашляк.

Лікар також порадила пити чай з мелісою та ромашковий чай, оскільки перший стимулює засвоєння глюкози та інгібує синтез глюкози, а другий оптимізує контроль рівня цукру в крові та захищає від окислювального стресу, який може призвести до ускладнень, пов’язаних з діабетом.

Корисними властивостями ще має чай із корицею. Ця пряність уповільнює процес вивільнення цукру в кровотік та посилює процес поглинання глюкози клітинами, підвищуючи чутливість до інсуліну.

Чай з куркумою, згідно з останніми дослідженнями, значно знижує рівень цукру та ліпідів у крові. При цьому він покращує роботу нирок та знижує рівень запалень.