Лікар назвала справді корисні консерви: Краще за свіжий продукт?

У багатьох вживання консервованих продуктів асоціюється зі швидким та хворим харчуванням. Справді, харчуватися такою їжею регулярно – небезпечно, щодня – просто не можна. Інакше разом із поживними речовинами в організм надходитиме велика кількість консервантів, які нівелюють всю користь від продукту.

Серед найбезпечніших і навіть корисних консервів фахівці виділяють овочеві, зокрема зелений горошок.
“Консервований горох практично не втрачає своїх корисних властивостей”, – пише у своєму Telegram-каналі кандидат медичних наук, спортивний лікар Олександра Чистякова.

Більше того, є думка, що у деяких овочевих консервах більше вітамінів, ніж у свіжих овочах. Справа в тому, що овочі перед консервуванням піддають температурній обробці, коли вони ще зовсім свіжі, щойно зібрані і вітамінів у них максимум. Більшість їх зберігається у банку.

“У звичайних же овочах при зберіганні та перевезенні під дією кисню, світла та мікроорганізмів корисні речовини частково руйнуються”, – зазначив у бесіді лікар-гастроентеролог, кандидат медичних наук Костянтин Спахов.

Зазначається, що “правильний” зелений консервований горошок містить тільки натуральні консерванти (цукор, сіль, оцет).

Нагадаємо, зелений горошок багатий на мінерали, мікроелементи, вітаміни, в ньому, як і в свіжій зелені, міститься велика кількість вітамінів групи B — так званих вітамінів краси.