Лікар назвав причину постійного нездужання

Нескінченна втома, слабкість і швидка стомлюваність, яких не допомагають позбутися вихідні і навіть відпустка – ситуація останнім часом поширена. Більше того, з такими симптомами до лікарів звертається рекордна кількість пацієнтів. Багато хто списує це на нестачу вітаміну D. Де шукати причину, розповів кардіолог, сомнолог, кандидат медичних наук, керівник Центру медицини сну Медичного науково-освітнього центру МДУ ім. М.В. Ломоносова Олександр Калінкин.
“На перше місце сьогодні я поставив би дефіцит заліза . Зарубіжні дослідження показують, що брак цього елемента спостерігається у величезної кількості сучасних людей”, – зазначив лікар.

За оцінками експертів, дефіцит заліза відчуває до 50 відсотків населення. При цьому більшість пацієнтів і навіть медиків не знають про цю ситуацію – традиційний аналіз рівня гемоглобіну в крові далеко не завжди дозволяє виявити нестачу заліза, уточнив фахівець.

“Для достовірних даних потрібні інші лабораторні дослідження. Зокрема визначення рівня феритину”, – підкреслив він, додавши, що направлення на цей аналіз зазвичай людина отримує від лікаря-ендокринолога.

Фахівці радять не зволікати з діагностикою – після того, як у людини підтверджується нестача заліза і вона отримує лікування з індивідуальним підбором необхідних препаратів, ті симптоми, які могли мучити роками (слабкість, втома, млявість, пригніченість), йдуть.