Лікар назвав ранковий напій, що стрімко наближає старість

Стрімко прискорюють процес старіння організму як куріння, вживання алкоголю та інші поширені шкідливі звички. Є в нашому житті й ​​інші, начебто, невинні ритуали, які провокують передчасне старіння. Про це розповів пластичний хірург Дмитро Скворцов у розмові.

Серед таких звичок фахівець виділив вживання кави у великій кількості, солодощів та хлібобулочних виробів, що призводить до стрибків глюкози.
Тривалий вплив підвищеного рівня цукру провокує діабет, ожиріння, порушення обміну речовин, проблеми із серцево-судинною системою та суглобами. У списку також – пошкодження нирок, карієс, крихкість кісток. Крім того, від надлишку простих вуглеводів сильно страждає зовнішність.

“Зморшки, пігментні плями, тьмяний колір обличчя, опущення повік, брили – все це теж прояви глікації, тобто “зацукрування” білків колагену та еластину”, – наголосив фахівець.

Що стосується кави, то тут проблема в тому, що багато хто не може зупинитися на одній “дозі кофеїну” – потрібно ще й ще. В результаті хтось навіть відмовляється від повноцінних прийомів їжі, “запиваючи голод” бадьорим напоєм.

“Серцево-судинна система з часом обов’язково надішле кофеманам свій привіт”, – попередив Дмитро Скворцов.

Крім того, тут є інші “побічні ефекти”, пов’язані з додаванням цукру в напій, а також утворенням стійкого нальоту на зубах від кави. Внаслідок шкоди від цього напою виявляється більше, ніж користі, зазначив фахівець, порадивши дотримуватись правил “доброго – потроху”.