Клінічний генетик та нутриціолог Світлана Перес де Монтес Ратхерик розповіла, що моркву варто вживати з обережністю за наявності деяких хвороб.
Як пояснила фахівець у розмові морква є корисним коренеплодом, оскільки в ній міститься велика кількість вітамінів. Тим часом є деякі протипоказання до її вживання.
«Наприклад, підшлунковій та печінці вкрай важко переробити вітамін А, що міститься у коренеплоді у великій кількості у формі бета-каротину. Тому коренеплід потрібно вживати з обережністю тим, хто страждає на захворювання цих органів», — роз’яснила нутриціолог.
Крім цього, за словами фахівця, морква може бути небезпечною для здоров’я через високий вміст у ній грубої клітковини. Сік з моркви може викликати подразнення слизових оболонок шлунка, а також погіршувати стан за наявності виразки шлунка.
Перес де Монтес Ратхерик попередила, що вживати моркву слід з обережністю, якщо людина має хронічні захворювання печінки, панкреатит, цукровий діабет, гастрит і коліт.
При цьому, як розповіла лікар-дієтолог Ольга Корабльова, цей овоч корисний для серцево-судинної системи, шкіри та зручний при схудненні. Вибираючи моркву, лікар порадила мати на увазі, що коренеплід не повинен бути м’яким і горбистим, а також мати плями та тріщини. Якщо бадилля занадто густе, то, швидше за все, коренеплід виявиться твердим.