Хронічний недосип призводить до зниження концентрації уваги, послаблення імунітету, збільшення ризику розвитку пухлин та інших проблем.
Це зниження концентрації уваги, це зниження імунітету, це збільшення ризику пухлин, це з часом призводить до артеріальної гіпертензії, та й зниження пам’яті, уваги, працездатності, швидкості реакції тощо.
За словами фахівця, при хронічному недосипанні головний мозок все одно захоче взяти своє та відіспатися, внаслідок чого виникає денна сонливість, яка може призвести до небезпечних наслідків. Так, зростає ризик потрапити до ДТП, заснувши за кермом.
Сомнолог уточнив, що для здоров’я потрібно спати шість-вісім годин. При цьому вставати слід завжди в той самий час.
Відповідно, якщо ви завжди вставатимете в один і той же час, то вам захочеться і лягати в один і той же час, і цього правила потрібно дотримуватися і у вихідні, і у будні, і у свята, і у відпустках у тому числі , – зазначив Павло Кудінов.
Лікар уточнив, що одноразове порушення режиму сну не завдасть шкоди здоров’ю. За день-два людина зможе відновити біологічний годинник, що збився через це.
Фахівці вважають, що сон від сьомої до восьмої години щодня допоможе вберегти людину від серцевої недостатності.
У людини, що виспалася, буде все гаразд і з працездатністю, і з емоційним тлом. Мозок краще запам’ятовує та аналізує інформацію, здоровіше працює серце, організм активніше протистоїть інфекції. Сон безпосередньо впливає обмін речовин і апетит.
За статистикою, майже половина людей скаржаться на регулярне недосипання. Робота понад норму, маленька дитина, безсоння або просто звичка допізна дивитися в книгу, телефон, телевізор.
Марія Фадєєва нагадує, що дефіцит сну провокує багато патологій. На 28% частіше цукровий діабет другого типу проявляється у тих, хто спить менше ніж 6 годин. Зростає ризик гіпертонії, частіше виникають ішемічна хвороба серця та інсульти. У людей, що недосипають, смертність вища на 12%.