Загартовування в медичних умовах за допомогою кріокапсули може допомогти адаптуватися до холоду та чинити опір зовнішньому вірусному навантаженню. Про це розповіла науковий керівник мережі клінік імунореабілітації та превентивної медицини Grand Clinic Ольга Шуппо.
За її словами, кріокапсула збільшує захисні сили організму короткостроковим впливом на тіло екстремального холоду та загалом зміцнює імунітет.
Лікар зазначила, що 10 сеансів кріотерапії можуть дати ефект, аналогічний двом рокам загартовування традиційним способом. Також вона порадила збагатити раціон харчування жирами.
«Якщо людина здорова і мітохондрії — електричні акумулятори-клітини в організмі працюють добре, то будь-який жир, що надходить з їжею, перероблятиметься і забезпечуватиме вироблення максимальної кількості енергії та нормальний термогенез. Людина, в раціоні якої достатньо жирів, буде легше адаптуватися до холодових навантажень», – пояснила Шуппо.
Більше того, лікар нагадала про важливість підтримувати здоров’я щитовидної залози, оскільки вона визначає те, наскільки людина чутлива до холоду. Шкода цьому органу можна завдати недосипанням та хронічним стресом.
«Коли надниркові залози «втомлюються» на тлі тривалого стресу, нормальні гормони не виробляються, а щитовидна залоза має тісний зв’язок з наднирниками і першою починає збоїти. У цьому випадку адаптацію до холоду буде порушено», ― додала фахівець.