Лікар пояснила, з чим не можна їсти сир: Дуже погане поєднання

Кандидат медичних наук, ендокринолог клініки МДУ Зухра Павлова  розповіла про один із найкорисніших для організму продуктів, який є відносно дешевим і “дуже добрим джерелом білка, який легко засвоюється”.

“Причому його можна їсти навіть людям, які не переносять молоко, тому що лактози (головної причини алергії) у сирі дуже мало”, – наголосила фахівець. При цьому найкраще залишити сир на першу половину дня.
“І цьому є наукове обґрунтування. Кисломолочні продукти мають високий інсуліновий індекс, тобто сильно стимулюють синтез інсуліну (і, відповідно, голод). А зранку наші рецептори інсуліну не такі чутливі, як увечері”, – пояснила фахівець, додавши, що з’їдений. на ніч сир може дуже розпалити апетит.

Є сир найкраще з повільними вуглеводами – овочами, хлібом. Так порція продукту стає повноцінним прийомом їжі, а не просто перекушуванням.

Однак є одне правило, яке варто враховувати, якщо ви збираєтеся побалувати себе, скажімо, сирниками. Часто таку страву з сиру запивають чаєм, кавою або какао. Це погане поєднання. “Танін, що міститься в цих напоях, пов’язує багато корисних речовин (передусім кальцій), і вони стають марними”, – зазначила Зухра Павлова.

Тому краще перенести чаювання на більш пізній час – випити через годину після їди.

“Або розуміти, що в цей прийом їжі ви просто насолоджувалися сирниками, а кальцію доберете наступного разу. Але тільки я не рекомендую дуже часто вдаватися до цієї лазівки”, – пише ендокринолог.