Лікар розповіла про небезпечні ускладнення хвороби щитовидної залози.

Хвороби щитовидної залози, що відповідає за швидкість обмінних процесів в організмі, можуть призвести до смертельних ускладнень. Про це розповіла кандидат наук, лікар-ендокринолог Наталія Балашова.

За словами фахівця, у разі зниження її функції уповільнюються обмінні процеси, у результаті у пацієнта збільшується вага, з’являються постійні набряки, запори, болять суглоби, знижується настрій.
У людей із хворобами щитовидної залози відзначаються проблеми із судинами, прискорюється розвиток атеросклерозу, розповіла медик. У деяких пацієнтів можуть виникнути порушення з ритмом серця.

«Крайнім проявом гіпертиреозу може бути гіпотиреоїдна кома. На щастя, зустрічається дуже рідко, але характеризується вкрай несприятливо, смертю», — попередила Балашова.

Зворотний стан – надлишкова продукція гормонів щитовидною залозою. У великій кількості вони потрапляють у кров та прискорюються усі процеси в організмі. У результаті частішає серцебиття, воно може досягати 110-120 ударів за хвилину.

Також лікар-ендокринолог не виключає появи миготливої ​​аритмії при цьому стані. Крайній прояв синдрому – тиреотоксичний криз, який може призвести до смерті.

Згідно зі статистикою, кількість хворих на щитовидну залозу зростає у світі приблизно на 5% щорічно. Серед ендокринних порушень захворювання цього органу посідають друге місце після цукрового діабету.