Лікар розповів про незворотні пошкодження організму при дефіциті вітаміну B12

Дефіцит вітаміну B12 впливає на здатність організму виробляти нормально функціонуючі еритроцити. Як наслідок, розвивається мегалобластна анемія і, якщо її не лікувати, з плином часу можуть виникнути куди більш серйозні ускладнення.

Симптоми нестачі вітаміну

Доктор Ден Банстон розповів про симптоми дефіциту цієї речовини і його наслідки для здоров’я. “Цей стан може викликати широкий спектр симптомів, які мають тенденцію до поступового розвитку», – вказує медик. Лікар повідомив, що» блідо-жовтий відтінок ” шкіри є одним з найпоширеніших ознак нестачі цього елемента в організмі.
Другий поширений симптом – це “болючий червоний язик”, відомий як глосит. У роті можуть також з’являтися виразки. У людини спостерігаються порушення зору, дратівливість і депресія.

“Дефіцит В12 діагностується на основі симптомів та результатів аналізу крові”, – пояснив Банстон. Він попередив, що захворювання необхідно «діагностувати і лікувати якомога швидше». В іншому випадку, за словами доктора “стан може викликати незворотні проблеми”.

Наслідки

Банстон назвав наступні ускладнення, які можуть розвинутися на тлі різкої нестачі вітаміну B12:

* проблеми з серцем;
* втрата зору;
* погіршення пам’яті;
* утруднена мова і ходьба;
* пошкодження нервової системи;
* безпліддя;
* рак шлунка;
* ускладнення при вагітності.

Що викликає дефіцит вітаміну В12?

Однією з найпоширеніших причин дефіциту вітаміну B12 є перніціозна анемія. Це аутоімунне захворювання, обумовлене порушенням кровотворення. Точна причина цього захворювання досі невідома, але найчастіше його діагностують у жінок у віці близько 60 років.

Також дефіцит може розвинутися у людей, які дотримуються веганської дієти або дуже погано харчуються. “Запаси вітаміну B12 в організмі можуть тривати від двох до чотирьох років без поповнення”, – пояснив доктор. Таким чином, після зміни дієти на розвиток будь-яких проблем може піти багато часу.

Ще однією причиною може бути хірургічна операція, при якій була видалена частина шлунка. Крім того, прийом інгібіторів протонної помпи (ІПП) може посилити вже існуючий дефіцит вітаміну B12.