Лікар розповів про жіночу «норму» артеріального тиску

Артеріальний тиск — важливий показник здоров’я, і ​​в ідеалі, згідно з нормами, він має бути 120 на 80. Але на цей показник впливає безліч факторів, у тому числі вік. І як виявилося, жіноча “норма” може відрізнятись від чоловічої.

Фахівець Сьюзан Ченг розповіла, що багатьом жінкам неправильно визначають артеріальний тиск тонометром. Результати нового дослідження показують, що помилка стосується першої цифри або артеріального систолічного тиску, що показує напругу, яке кров створює на стінках артерій. Якщо для чоловіків в ідеалі цей показник має бути 120, то систолічний тиск жінок має бути не менше 110.
Якщо ж він перевищує цю цифру, тоді може йтися про початкову стадію гіпертонії, яка може викликати проблеми зі здоров’ям, якщо не вживати жодних заходів.  Лікар відзначила, що чоловіки та жінки сильно відрізняються один від одного, тому не можна сказати, що у них можуть бути однакові норми артеріального тиску, як і інші показники.  В експерименті взяло участь понад 27 тисяч людей.

Вчені визначили, що у жінок, тиск яких був вище 110, спостерігалися проблеми із серцево-судинною системою, а ось у чоловіків такого зв’язку не виявили. Експерти кажуть, що контролювати артеріальний тиск можна і потрібно за допомогою ліків, харчування та фізичної активності.