Деяким людям не просто варто припинити вживання горіхів у будь-якому вигляді (сиром, смаженому, у складі кулінарних виробів), але й обережно є продукти, які можуть містити навіть сліди алергенів. Лікарі б’ють на сполох: алергія на горіхи виникає раптово, а наслідки можуть бути загрозливими.
“Алергічні реакції на арахіс та горіхи у кожної людини можуть проявлятися по-різному. У деяких симптоми можуть обмежуватися почервонінням, набряком і свербінням губ, язика, піднебіння після вживання продуктів, що містять алерген”, – зазначила Марина Вершиніна.
“У найважчих випадках розвивається анафілаксія – гостра реакція, що загрожує життю”, – попередила фахівець, додавши, що “для деяких пацієнтів з алергією буває небезпечно навіть знаходитися поряд з кимось, хто вирішив перекусити снеками із солоних горішків”.
Справа в тому, що вдихання навіть мікроскопічних фрагментів продукту здатне спричинити небезпечні наслідки.
Фахівці в принципі не рекомендують захоплюватись горіхами. Досить продукт 1-2 рази на тиждень, невеликими порціями. Крім того, наголошується, що краще уникати спільного вживання горіхів та зернових (наприклад, випічки з горіховою начинкою). Це посилює амінокислотний дисбаланс в організмі. Оптимально поєднувати горіхи з молочними чи кисломолочними продуктами, м’ясними стравами, молочними кашами.