Лікарі: Ця помилка перетворює корисний чай на отруту для організму.

Лікарі попереджають, що чай може бути небезпечним при неправильному вживанні. Так, три-чотири чашки на день допустимі, якщо немає протипоказань. Інша справа – пити по кухлі кожні дві години, а то й частіше. Варто пам’ятати, що надлишок кофеїну, якого достатньо, наприклад, у міцному чорному або зеленому чаї, може спровокувати аритмію. Крім того, надлишок кофеїну негативно впливає на нервову тканину.




Так, наприклад, вживання п’яти кухлів зеленого чаю на день – вже перебір. І річ, до речі, не лише в кофеїні. Напій також перешкоджає засвоєнню важливих мікроелементів із їжі. Тому чай варто пити не раніше, ніж через годину після їжі. Запиваючи їм їжу, ви позбавляєте себе маси корисних продуктів.

“Якщо запивати чаєм їжу, то ці цілющі властивості спрацюють проти нас. Чай точно зв’яже і виведе з організму все, що знайде в їжі – у тому числі цінні корисні речовини, суттєво зменшуючи кількість кальцію, вітамінів групи В та А. закону підлості, залишить”, – зазначила лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук Зухра Павлова.

Захоплюватися чаєм не варто тим, хто регулярно п’є ліки або вітаміни, призначені лікарем.

“Вітаміни не можна запивати чаєм-кавою-какао. Тому що частина активної речовини буде пов’язана таніном і виведена. Запивайте все водою”, – додала фахівець.