Лікарі-дієтологи назвали людей, яким ніколи не можна пити каву

Сьогодні каву називають справжнім еліксиром здоров’я. Було виявлено, що вона може знизити ризик раку простати, серцевої недостатності і навіть втрати слуху. А деякі дослідження підтвердили її здатність позбавляти від зайвої ваги. Проте не для всіх вона однаково корисна. У деяких людей кава може викликати більше негативних, ніж позитивних ефектів.
Люди з СРК

“Кофеїн може посилювати активність кишечника, в тому числі збільшити ймовірність діареї (основна ознака синдрому роздратованого кишечника або СРК). Так що, якщо у вас СКР, краще уникати цього напою”, – розповів лікар-дієтолог Енджел Планеллс.

Люди з глаукомою

За словами фахівця, при вживанні кави підвищується внутрішньоочний тиск у людей з глаукомою. Хоча для точних висновків потрібні додаткові дослідження, поки лікарі рекомендують скоротити споживання напою або зовсім від нього відмовитися.

Люди із захворюваннями серця

Оскільки кофеїн може викликати тимчасове підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, важливо, щоб будь-яка людина з серцевим захворюванням обговорив зі своїм лікуючим лікарем кількість напою, яке буде для нього безпечним. Людям з аритмією рекомендується його уникати, розповіла дієтологиня Келлі МакГрейн.

Люди з порушеннями сну

Багато хто знає, що чашка кави (або більше) після поганого нічного сну допоможе швидко прийти в форму, але така звичка може тільки погіршити проблеми з безсонням. Фахівці радять відмовитися навіть від післяобідньої кави. Найкраще уникати кофеїну принаймні за 6 годин до сну.

Люди з гастроезофагеальним рефлюксом (ГЕРХ)

Так як кофеїн послаблює нижній сфінктер стравоходу, який є клапаном між ним і шлунком, це може викликати потрапляння шлункової кислоти в стравохід. В результаті людина відчуває печіння і біль – класичні симптоми ГЕРХ. Дієтологи рекомендують пити каву без кофеїну або зовсім перейти на чай.