Лікарі назвали найгірші продукти для перекусу перед сном

Сон життєво важливий для здоров’я, оскільки грає ключову роль в таких важливих функціях, як зростання і відновлення м’язів, роботі імунної системи і пам’яті. Нове дослідження показує, що відсутність якісного сну може збільшити ризик деменції та серцевих проблем.

Важливу роль відіграє вибір продуктів, якими багато перекушують перш, ніж піти спати. За словами сомнолога Майкла Бреуса, найгіршим вибором буде їжа, яка провокує шлунково-кишкові розлади. Для багатьох це гостра їжа або продукти, що викликають легку алергію.
“Але більш серйозним винуватцем порушення сну є коливання рівня цукру в крові, яке відповідає за пробудження в ранні години. Вуглеводи, як правило, викликають у людей сонливість через підвищення рівня серотоніну”, – додав він.

Під час сну можуть спостерігатися скачки рівня глюкози в крові, але, згідно з дослідженням, здорових людей цей процес зазвичай не турбує. Фактично, незалежно від того, чи спить людина вночі чи ні, рівень цукру в природним чином підвищується через циркадних ритмів.

У зв’язку з цим перед сном слід уникати будь-якої солодкої їжі або напоїв, включаючи алкоголь, розповіла лікар Тералін Селл. Вона пояснила, що, коли рівень цукру в крові падає, виділяється адреналін. “Ви помітите, що не можете спати міцно або прокидаєтеся о 2 годині ночі через викид адреналіну на тлі реактивної гіпоглікемії. Крім того, хоча алкоголь може допомогти заснути, він також порушує кожну фазу сну, змушуючи вас спати чуйно”, – додала вона.