Лікарі назвали найзлісніший алерген сезону

Щовесни і щоліта з таненням снігу починаються неприємні відчуття в носі, сльози, кашель і задуха. Зараз триває сезон пилкової алергії. Найбільш злісний алерген цього сезону — дерева, особливо береза. Нещодавно вчені з’ясували, що пилок берези містить білок Bet v1, який викликає гіперреактивність імунної системи, пише fxmed.

Bet v 1 – головний алерген серед багатьох інших алергенних білків березового пилку. Саме Bet v 1 провокує імунну відповідь у 95% людей з алергією на пилок берези. Симптоми, які викликає пилок берези, у дітей та дорослих однакові. Вираженість алергії залежить від погодних умов та вітру.
Рано-вранці ознаки виявляються найбільш явно, завдяки високій концентрації пилку в повітрі. При знаходженні людини у закритому приміщенні симптоми починають вщухати. Це також є особливою рисою алергії. Для уточнення діагнозу слід звернутися до лікаря-алерголога. Пилок берези – основний сезонний алерген Північної та Центральної Європи. Традиційно сезон цвітіння пилку дерев закінчується наприкінці травня, і після нього одразу починається період цвітіння злакових трав, який триває до кінця липня.