Лікарі назвали овоч, який захистить від старечого недоумства

Буряк може допомогти у боротьбі проти хвороби Альцгеймера. Цей продукт містить компонент, який запобігає накопиченню шкідливого білка в мозку.

Одним із продуктів харчування, ефективних у боротьбі зі старечим недоумством, може виявитися улюблений буряк. У ній міститься компонент Бетанін, який забезпечує цьому овочу яскраво виражений червоний колір.
Дослідження показали, що бетанін може уповільнювати скупчення білкових бляшок у мозку, пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера. На думку вчених з Університету Південної Флориди, бетанін продемонстрував багатообіцяючі результати як потенційного кандидата на роль інгібітора певних хімічних реакцій у мозку, пов’язаних із прогресуванням хвороби Альцгеймера.

Вчені зробили лише перший крок, але вони сподіваються, що інші команди дослідників шукатимуть схожі на бетанін структури, щоб синтезувати ліки від старечого недоумства. В Україні жертвами цієї хвороби є понад 1 млн. людей, при цьому більшість пацієнтів помирають протягом 8-10 років після встановлення діагнозу.

Хвороба Альцгеймера є найбільш поширеною формою деменції, і до 2050 року кількість її жертв зросте у всьому світі втричі, як передбачають вчені. Автори нинішнього дослідження не довели, що бетанін зупиняє формування білків у мозку, проте він цілком сповільнює процес окислення. Знижене окислення може запобігти утворенню білків до певної межі.

Цілком можливо, що навіть до тієї стадії, при якій утворення бета-амілоїдних ферментів сповільниться. Саме ці ферменти є початковою причиною хвороби Альцгеймера.