Остеопороз – це хронічне захворювання, пов’язане зі зниженням міцності кісток та підвищеним ризиком перелому кісток. Вживання йогурту пов’язане зі збільшенням щільності кісток тазостегнового суглоба та зниженням ризику остеопорозу у людей похилого віку, показали результати проведеного дослідження.
Щоб визначити фактори ризику остеопорозу, дослідницька група проаналізувала широкий спектр факторів, таких як ІМТ, функція нирок, фізична активність, вживання молока чи сиру, добавок кальцію та вітаміну D, а також традиційні фактори ризику – куріння, алкоголь та інше.
У дослідженні взяли участь 1057 жінок та 763 чоловіків, у яких була оцінена мінеральна щільність кісток, та 2624 жінки та 1290 чоловіків, у яких вимірювалася їхня фізична активність. Учасники повідомили про вживання йогурту. Було вивчено фактори, які включали щоденний прийом інших молочних продуктів, м’яса, риби, куріння та алкоголь.
В результаті дослідження фахівці встановили, що показники загальної мінеральної щільності кісток стегнової кістки у жінок були на 3,3-3,9% вище серед тих, хто вживав йогурти, а біомаркери руйнування кісток були на 9,5% нижчими у чоловіків, які вживали йогурт.