Лікарі назвали просте та доступне джерело вітаміну D

Вчені заявляють, що гриби гливи є простим і доступним джерелом вітаміну D, який при туберкульозі покращує реакцію організму пацієнтів на препарати.

Фахівці Гогенгеймського університету (Німеччина) звертають увагу медичної спільноти на гриби гливи. Проведене ними дослідження показало, що “вітамін D, отриманий з глив під впливом сонця, є потенційним додатковим засобом лікування туберкульозу”.
Автори нової роботи вважають, що варіантом вирішення проблеми захворювання може стати використання цих грибів. Вітаміну D, який синтезується в них під впливом сонячного світла, добре засвоюється організмом. Завдяки вітаміну ефективність лікування туберкульозу підвищується, продемонстрував експеримент.

Група пацієнтів з туберкульозом, які приймали лікарські препарати, протягом 4 місяців вживали на сніданок бутерброди з гливи, що містять 146 мікрограмів вітаміну D. Вчені виявили, що під дією вітаміну в організмі цих пацієнтів вироблялося антимікробне з’єднання, що бореться з бактеріями.

За словами дослідників, пацієнти мали значне поліпшення імунологічних реакцій. 95% пацієнтів після вживання глив показали найменші бали тяжкості туберкульозу. Тепер вчені мають намір провести додаткові дослідження про дію вітаміну D у великих групах пацієнтів з туберкульозом.