Лікарі назвали способи, як розпізнати анемію

Лікар-терапевт клінічного шпиталю розповіла, чим небезпечна анемія і чому іноді рівень заліза не є показником проблем. “Анемія – це стан, що характеризується низьким вмістом гемоглобіну або червоних кров’яних клітин у крові.

Клінічно анемія може проявлятися кількома симптомами: загальна слабкість, стомлюваність, сонливість, запаморочення, головні болі, прискорене серцебиття, знижений артеріальний тиск, у тяжких випадках – При цьому зниження гемоглобіну в крові в більшості випадків є непрямою ознакою нестачі заліза в органах та тканинах організму. Отже, виникають такі прояви: зміни нігтьових пластинок, вони стають ламкими, витонченими, розшаровуються, смугастими.
Відзначається сухість шкіри, болючі тріщини у куточках рота. Є випадання волосся або повільне його зростання, порушення смаку, аж до вживання в їжу неїстівних речовин (крейда, зубний порошок, вугілля, земля, глина, пісок) та продуктів у сирому вигляді (крупи, сухі макарони, тісто, фарш). Порушення нюху теж симптом анемії. Так, найприємнішим пацієнти вважають запах ацетону, лаку для нігтів, фарб, гуталіну, нафталіну, вихлопних газів машин.

Зустрічається і безпричинне незначне підвищення температури тіла в межах 37-37,5 С. ​​Зовні людина з нестачею гемоглобіну виглядає наступним чином: блідість шкірних покривів та видимих ​​слизових оболонок. При зниженні гемоглобіну, причиною якого є нестача вітаміну В12, типова зміна слизової язика, так званий глосит – “полірований”, яскраво червоний, болісний язик, поколювання в руках та ногах.

При деяких формах анемій зі зниженням рівня гемоглобіну внаслідок підвищеного руйнування еритроцитів шкірні покриви можуть набувати жовтяничного відтінку. За наявності вищезгаданих симптомів слід звернутися до лікаря. Також потрібно збалансувати своє харчування.