Лікарі перерахували популярні причини мігрені

Мігрень – досить поширений стан, який помітно погіршує якість життя. Багато з усіх сил намагаються знайти правильне лікування, проте часом напад зупинити дуже складно. Головним завданням вчених на даний момент є пошук первісної точки, з якої запускається хворобливий цикл. Визначення тригерів, того, що викликає напад, може допомогти контролювати частоту головних болів.
Стрес і тривога

Стрес – тригер номер один для мігрені, розповідає доктор Даніель Вілхур, доцент кафедри неврології Медичної школи Університету Колорадо в Аврорі.

Вона вказує на минулі дослідження в журналі Headache. З 200 нових пацієнтів з мігрені 91 відсоток заявив, що у них був принаймні один тригер мігрені, і найчастіше (59 відсотків респондентів) повідомляли про емоційний стрес.

Більш того, люди, які страждають хронічною мігренню, часто мають більш високий рівень сприйнятого стресу, ніж люди без діагнозу.

Погода

За словами доктора Мерле Даймонда, президента і директора клініки головного болю Даймонда в Чикаго, зміна атмосферного тиску, а також температури на вулиці, як відомо, викликають у деяких людей мігрень.

Рівні вологості і забруднення також можуть провокувати напад, говориться в дослідженні.

Кофеїн

Надмірне споживання кофеїну (незалежно від напою) може провокувати мігрень. Однак, невелика кількість кави на початку нападу може прискорити його завершення.

“Мігрень має цікавий зв’язок з кофеїном. Невелика його кількість корисна, а рясна – руйнівна”, – розповідає доктор Вілхур.

Вона радить своїм пацієнтам з мігренню пити до 250 мл кави в день. І краще робити це в першій половині дня, щоб уникнути негативного впливу на сон.