Лікарі попередили про продукти, небезпечні при застуді

Допомогти організму у боротьбі із застудними захворюваннями може правильний набір продуктів. Багато з них багаті на вітаміни, антиоксиданти та інші корисні речовини, що сприяють зміцненню імунітету. Але є й ті продукти, які можуть посилити хворобу та затягнути одужання.

  • Кондитерські вироби

У цукерках міститься багато цукру, але саме його варто обмежити в раціоні під час хвороби. Лікар-дієтолог Жанетт Кімсаль зазначила, що надто велика кількість цукру в крові уповільнює активність лейкоцитів, а це, у свою чергу, послаблює імунітет.
  • Молочні продукти

Не варто захоплюватися під час застуди молочними продуктами, тому що вони сприяють утворенню та згущенню слизу в організмі, ускладнюючи лікування нежитю та кашлю. 

  • Кава

Дієтолог Ребекка Льюїс рекомендує на якийсь час відмовитися від напою, що бадьорить, тому що він зневоднює організм і може посилити м’язові болі.

  • Алкоголь

Горілка з перцем чи інші алкогольні напої, якими багато людей лікують застуду, має зворотний ефект. Справа в тому, що алкоголь звужує судини, провокуючи головний біль, втому та ослаблення імунітету. А при підвищеній застуді він зовсім протипоказаний. Лікар медичних наук Келлі Шаллал зазначила, що алкоголь збільшує навантаження на організм і ускладнює відновлення.

  • Банани

Цей фрукт має неймовірну користь для організму, але під час застуди банани краще не вживати. Вони можуть спричинити викид гістаміну, а цього варто уникати під час хвороби. Плюс до всього, у їхньому складі є цукру, який може знизити ефективність реакції імунної системи на захворювання.

  • Смажена їжа

Відмовтеся від страв, у яких багато жиру та канцерогенів. Під час хвороби ваш організм і так ослаблений, тому не варто навантажувати його ще більше. Смажена їжа важко перетравлюється і може спричинити проблеми із травленням. 

  • Газована солодка вода 

Її не рекомендується пити в принципі, а не лише за застуди. Лікар Луїза Петре називає газовану воду – одним з найгірших продуктів, тому що вона містить багато цукру, барвників та інших хімічних добавок. Ці речовини ще більше послаблюють імунітет та затягують одужання.