Лікарі: Ранній інсульт віком до 60 років передбачить група крові

Дослідники з медичної школи Університету Меріленду (UMSOM) заявили про зв’язок групи крові людини з ризиком розвитку раннього інсульту. У людей з другою групою крові ризик гострого порушення кровообігу мозку (інсульт) у більш ранньому віці був вищим, ніж у представників першої. Висновки медиків ґрунтуються на даних, отриманих у ході спостереження за 17 тисячами пацієнтів з інсультом та здоровими людьми (це близько 600 тисяч здорових людей, які ніколи не мали інсульту).
Як зазначив доктор медичних наук, трансфузіолог, професор кафедри виробничої та клінічної трансфузіології МДМСУ ім. О. І. Євдокимова Сергій Донсков, висновки дослідників укладаються у сучасні знання про зв’язок груп крові з різними захворюваннями.

“Це пов’язано з здатністю згортання крові”, – зазначив він, уточнивши, що “було неодноразово показано, що ризик тромбів і тромбоемболій у людей з другою групою крові підвищений, а з першою групою – знижений”.

Адже інсульт якраз і виникає через утворення тромбів у судинах, які живлять мозок кров’ю.

Використовуючи отримані в ході останнього дослідження дані фахівці планують розробити ефективну програму для профілактики інсульту і не тільки. Це може бути актуальним і для запобігання іншим недугам, пов’язаним з підвищеним ризиком тромбозу.