Лікарі розповіли, чому людям не варто виключати з раціону глютен

За словами лікарів, через справжню непереносність глютену страждає лише дуже невелика частина населення — інші люди повинні включати у свій раціон продукти з ним.

Фахівці пояснили, що глютен є білком, який володіє в’язкопружними властивостями.

“Він міститься безпосередньо у злакових і у продуктах, які з цих злакових робляться, — макарони, хліб та інші”.
Лікарі зауважили, що відмова від продуктів з глютеном стала одним з модних способів досягати стрункості. До того ж існує думка, що глютен негативно впливає на стан травного тракту, що є ще одним приводом для його виключення з харчування.

Тим часом травні розлади, що виникають як реакція організму на глютен, притаманні лише тим людям, які страждають на целіакію, — таких налічується лише 1%.

“Для більшості людей глютен корисний, не потрібно у жодному разі від нього відмовлятися”, — заявили фахівці.

Вони підкреслили, що якщо від глютену вирішить відмовитися людина, яка не страждає на целіакію, це ніяк не допоможе її кишківнику і травленню стати кращими. Лікарі пояснили, що джерела глютену — злаки — забезпечують організм безліччю потрібних йому мікроелементів, а також клітковиною, найважливішим компонентом для оздоровлення кишкової мікрофлори.

Фахівці додали, що за відсутності целіакії ніякої особливої “чутливості до глютену” у людини не може бути — твердження про зворотне є безпідставними.