Лікарі розповіли чому не можна стримувати сльози, до чого це може призвести

Вчені та медики в один голос стверджують, що стримувати сльози не можна, адже вони мають цілющі властивості. Іноді для здоров’я корисно поплакати.

Звідки у людини з’являються сльози

Сльози виділяють слізні залози, це дає можливість весь час омивати й зволожувати очі. В очі сльози потрапляють через маленький проток, тому під час моргання повіки рівномірно розподіляють сльозу по всьому оці.
Коли в око потрапляє чужорідний предмет, слізні залози працюють активніше, тим самим виділяючи більше сліз, щоб з очей вимити все зайве. У такому разі сліз стає багато і вони не встигають покинути очі, тому течуть по щоках.

Під час сильних емоцій, мозок посилає сигнали про надмірне збудження і починають вироблятися гормони стресу. У такій ситуації сльози служать певною розрядкою. Якщо сліз немає, то кількість гормонів стресу зашкалює і відбувається сильне навантаження на головний мозок.

Чому небажано стримувати свої сльози

Сльози можуть не лише зволожувати очі, але і захищати їх від маленьких частинок бруду. Вони дозволяють знизити рівень стресу і мають антитіла, які борються з різними бактеріями.

Розрізняють наступні види сліз:

  • рефлекторні — з’являються, коли людина перебуває в стресовій ситуації;
  • базальні — з’являються для того, щоб очі весь час були зволоженими;
  • психічні — виникають у разі сильних емоцій, які відчуває людина, це можливо як щастя, так і печаль.

Всі знають, що після сліз, людині стає набагато краще, навіть якщо проблема не була вирішена. Заборонено стримувати сльози, коли на душі дуже погано, оскільки це може завдати шкоди організму. Той, хто буде весь час стримувати свої сльози і тримати негатив, не зможе вирішити свою проблему, в результаті все це призведе до появи депресії, стресу і розчарування.

Сльози допомагають позбавлятися від накопиченого негативу. Головним завданням сліз служить захист очей від роздратування і сторонніх частинок. У деяких культур сльози вважаються ознакою правдивості і сили. Для покращення свого стану та подолання стресових ситуацій, сльози незамінні. Ніколи не варто соромитися своїх сліз.

Цілющі властивості, які надають сльози

Налагодити відношення з оточуючими

Сльози є найкращим способом, який дозволяє відкритися знайомому. Якщо людина відчуває себе комфортно з співрозмовником, вона може дати волю своїм емоціям і поплакати. Не потрібно боятися того, що хтось з оточення не зрозуміє, тут немає нічого поганого.

Зняти напругу

Той, хто весь час тримає в собі негатив, не матиме можливості рухатися далі, в підсумку, це зашкодить психічному здоров’ю людини. Саме тому слід плакати завжди, коли в цьому є потреба. Сльози може і не усунуть проблему, але людина по-новому буде дивитися на всі проблеми і спробує знайти вихід зі сформованої ситуації.

Впоратися зі стресом

За допомогою здорового глузду неможливо розповісти про свої емоції. Якщо людина навчиться позбавлятися негативу, вона визначить головну причину стресу. Після цього можна знайти спосіб виходу з цього стану.

Поліпшити настрій

Сльози допоможуть позбавити людину від душевного болю і поліпшити настрій. Багато хто починає відчувати себе краще, коли поплаче.

Нова оцінка ситуації

Коли людина плаче, її легше оцінити свої слабкі сторони. Сльози допоможуть по-іншому оцінити будь-які скрутні ситуації і знайти вихід з них.

Відновити емоційну рівновагу

Не завжди сльози з’являються з-за чогось поганого. Бувають випадки, коли люди плачуть від щастя, страху або стресу. Яким би не був випадок, сльози допоможуть відновити емоційний стан людини.

Сльози допомагають людині розвиватися і рости далі. Не варто ніколи думати про те, що сльози це прояв слабкості, це не так. Тільки найсміливіші люди не бояться бути уразливими і показувати свої справжні емоції.