Лікарі розповіли про що говорить сивина у чоловіків

Дослідники з Єгипту, які звернули увагу на зв’язок сивини зі станом здоров’я, з’ясували, що волосся сивіє в результаті тих же біохімічних змін в організмі, що є причиною, наприклад, атеросклерозу.

З’ясувалося, що чоловіки, у яких сиве волосся, частіше страждають від захворювань серцево-судинної системи загалом та ішемічної хвороби серця зокрема. Остання нерідко розвивається і натомість атеросклерозу. “Ми проаналізували базові фактори розвитку атеросклерозу і порівняли їх з факторами появи сивини.
У результаті ми дійшли до досить цікавих результатів – у сивини і атеросклерозу одне і те ж коріння. Це, якщо говорити більш-менш конкретно, окислювальний стрес, запальні процеси, зміни у гормональній системі, а також клітинне старіння та порушення у процесі репарації ДНК”, — розповідають співробітники Каїрського університету. Йдеться насамперед про чоловічий організм — у жінок сивина з’являється через схожі, але кілька інших причин.

Дослідження єгипетських учених, як передбачається, буде використано для розробки нових медичних рекомендацій, які стануть у нагоді схильним до атеросклерозу людям.