Лікарі розповіли, скільки вина можна пити з користю для здоров’я

Незважаючи на те, що вино — алкогольний напій, у помірній кількості, воно позитивно впливає на здоров’я. Але важливо враховувати як дозування, а й якість продукту. Лікар-дієтолог Андрій Воронін розповів, скільки вина можна пити з користю для організму.

Відомо, що натуральне вино містить цінні макро- та мікроелементи: фосфор, залізо, цинк, мідь, калій, кальцій, магній та натрій, а також вітаміни А, В, С, Н та РР.
У розумних кількостях вино покращує апетит і підвищує секрецію травних ферментів. А флавоноїди, що входять до складу напою, нейтралізують в організмі вільні радикали, захищаючи його від серйозних захворювань.

Експерт пояснив, що 1-2 келихи вина, випитого 1-2 рази на тиждень, допомагають наситити організм корисними речовинами. Найкраще вживати напій перед обідом або вечерею, тоді їжа буде швидше та легше перетравлюватися. 

Якщо ж не контролювати кількість випитого вина, тоді воно згубно позначиться на здоров’ї, зокрема, викличе проблеми з нирками, артеріальним тиском і зруйнує клітини головного мозку.