Лікарі розповіли якраз і назавжди позбутися лупи?

Лупа є досить поширеним явищем у дітей, підлітків та дорослих. Читайте далі, щоб дізнатися, якраз і назавжди позбутися лупи.

Причини появи лупи

Лупа – відкидання мертвих клітин шкіри. Причиною появи лупи може стати реакція організму на грибок, званий маласезія (malassezia), який міститься у волосяних фолікулах, що наводить надто швидкому випаданню та оновленню волосся. Лупа також може бути викликана типом екземи або псоріазу. Лупа є досить поширеним явищем у дітей, підлітків та дорослих.
Симптоми лупи

Якщо у вас або вашої дитини є лупа, поширеними симптомами цього стану можуть бути дуже суха шкіра голови, що свербить. У волоссі та на темному одязі ви побачите багато крихітних білих пластівців мертвої шкіри. Лупа дуже рідко зустрічається у маленьких дітей – найчастіше вона з’являється в період статевого дозрівання в підлітковому віці і знижується в зрілому віці.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Так як лупа – дуже рідкісне явище для маленьких дітей, ви повинні відвезти малюка лікаря для медичного огляду, особливо якщо лупа у дитини супроводжується свербінням, почервоніння і випадання волосся. Також обов’язково відвідайте кабінет лікаря, якщо: лупа не покращується через 2-3 тижні при використанні описаної нижче процедури; дитина або дорослий має грубі плями, що лущиться в волосистій частині голови (це може бути першою ознакою псоріазу); дитина продовжує дряпати шкіру голови, незважаючи на лікування; у дитини або дорослого з лупою з’явився висип на тілі.

Лікування лупи

Ви можете контролювати лупу, регулярно використовуючи лікувальний шампунь для миття волосся, наприклад: 2% крем-шампунь серії “Кетоконазол”; шампунь на основі дисульфіду селену ; шампунь, до складу яких входить кам’яновугільний дьоготь. Нанесіть шампунь на шкіру голови та залиште в контакті зі шкірою на п’ять хвилин, потім добре змийте проточною водою. Після миття волосся розчешіть і очистіть волосся від відмерлих клітин (але не дуже ретельно, оскільки цей процес може дратувати шкіру голови). Як тільки кількість лупи почне зменшуватись, скоротите використання лікувального шампуню. Наприклад, ви можете використовувати звичайний і лікувальний шампунь для миття волосся.

Ви також можете продовжувати використовувати лікувальний шампунь у профілактичних цілях, щоб запобігти повторній появі лупи.