Лікарі створили ліки від сивини

Сивина є фізіологічно закладеним процесом, звичайним проявом тих біологічних механізмів, які постійно відбуваються в організмі людини зі збільшенням віку.

Чи можливе запобігання появі або лікування сивини волосся? Медики з Іспанії здійснили випробування нового медикаменту, в ході яких зовсім несподівано для себе виявили, що ліки позбавляли пацієнтів сивого волосся. “Це дивовижні результати”, – висловилися про виявлений ефект автори проекту.
Лікарі – співробітники Автономного університету Барселони, які проводили досліди, абсолютно не очікували зіткнутися з явищем зниклої сивини. Вчені тестували новий протираковий препарат, зібравши для своїх випробувань 52 пацієнти із захворюванням легень.

Найбільше авторів дослідження цікавили можливі побічні ефекти від прийому медикаменту. Виявилося, що такі справді є. У 14 випадках ліки позбавили випробуваних від сивого волосся – у 13 чоловік вони почали відростати свого “рідного” кольору, ще в одного пігмент виявлявся на окремих ділянках волосся.

Вчені висунули гіпотезу про те, що зміна кольору волосся у пацієнтів може бути супутнім одужанню процесом. “Це дивовижний результат, один із тих, що виходять з-під контролю”, – сказала з приводу знахідки доктор Джун Робінсон із Північно-західного університету дерматології. У той же час вона пояснила, що оскільки інші можливі ефекти нового препарату до кінця не вивчені, говорити про нього як про ліки від сивини ще рано.