Лікарі знайшли ліки від небезпечних хвороб у пиві

Американські вчені з Університету штату Орегон виявили у пінному напою нові цілющі властивості. Представлені ними дані свідчать про те, що пиво допомагає знизити тиск, зменшити вагу та запобігти діабету, повідомляється в науковій статті.

Досліджуваними вчених стали миші, яких тримали на так званій “західній дієті”, типовому раціоні середньостатистичних американців. Для цього режиму харчування характерне вживання великої кількості жирів та калорій.
У тварин внаслідок такої дієти розвинулося багато проблем зі здоров’ям, включаючи головних ворогів американської охорони здоров’я – ожиріння та гіпертонію. Але виявилося, що флавоноїд ксантогумол, що входить до складу пива, здатний звернути назад негативний ефект занадто жирного раціону. Миші, які отримували ксантогумол, швидше відчували насичення при вживанні їжі, тому що їхній організм ставав більш чутливим до лептину — гормону, який сигналізує мозку, коли потрібно припиняти їсти і почати спалювати жир.

Відповідно, тварини задовольнялися меншою кількістю їжі, що природним чином зменшувало і обсяг жирів, що поглинаються. Також було виявлено, що ожирілі через живлення миші, які отримували гідрогенізовані похідні ксантогумолу, демонстрували зниження інсулінорезистентності.

Інсулінорезистентність – це несприйнятливість до інсуліну, який відіграє важливу роль процесах засвоєння вуглеводів організмом, стабілізації рівня цукру на крові, апетиту і жироотложения. Висока інсулінорезистентність корелює зі збільшенням ризику появи діабету. Вчені тестували на гризунах ксантогумол XN і два його похідні – DXN і TXN. “Похідні виявилися навіть ефективнішими за оригінал.

Особливо потужно в аспекті чутливості до інсуліну проявила себе сполука TXN. Ця сполука рятувала від негативних наслідків жирного раціону печінку тварин”, – повідомили автори дослідження.