Лікарі знайшли спосіб відстрочити менопаузу на 20 років

Вчені з Великобританії створили медичну процедуру, яка дозволить відстрочити наступ менопаузи приблизно на 20 років. Нову процедуру розробив експерт із фертильності, професор Саймон Фішел. Її суть така: зі здорових яєчників жінки береться тканина для подальшого заморожування та зберігання.

Коли жінка досягає менопаузи, проводиться пересадка тканини у організм. Прижившись, тканина яєчників починає функціонувати та синтезувати гормони, таким чином відсуваючи настання менопаузи. Лікарі вважають, що такий спосіб може допомогти тисячам жінок, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як серцеві захворювання та ослаблення кісток, остеопороз, які викликає менопауза.
Ця ж процедура може покращити життя мільйонів інших жінок, затримавши початок інших поширених симптомів менопаузи, які варіюються від поганого настрою, занепокоєння та проблем зі сном до припливів, нічної пітливості, зменшення статевого потягу.

Революційну технологію вже застосували на дев’яти жінок, їм видалили та заморозили тканини яєчника. Однак, наскільки процедура може затримати менопаузу, залежить від віку.