Лікарка назвала хвороби, при яких на обличчі виникають судинні зірочки

Судинні зірочки на обличчі можуть бути зовнішнім проявом прихованих процесів, характерних для різних хвороб, повідомила лікар імунолог.

Лікарка розповіла, що судинні зірочки на обличчі (купероз) виникають, коли судинні стінки виявляються дуже тонкими – в результаті кров починає просвічувати, викликаючи характерну «павутину» на шкірі. Кандидат медичних наук зазначила, що поява таких зірочок спостерігається при розвитку ряду захворювань.
“Найчастіше купероз спостерігається у пацієнтів з ендокринними хворобами і метаболічними проблемами, наприклад, при цукровому діабеті і подагрі”, – поділилася медикиня.

Іншими патологіями, при яких на обличчі виникають судинні зірочки, є серцево-судинні захворювання, хвороби нирок, продовжила лікар.

Сучасні методи косметології дозволяють позбутися від некрасивих судинних утворень на обличчі, але лікар попередила: попередньо важливо обстежитися, перевірити кров і сечу, стан серця, виконати УЗД. Необхідно переконатися, що відсутня будь-яке захворювання, і лише потім проводити естетичну корекцію.