Лікарка розповіла, як часто потрібно здавати аналіз на холестерин.

Перевіряти рівень холестерину в крові слід із 20-річного віку. Надалі такий аналіз слід робити кожні п’ять років. А з 40 років слід обстежуватися регулярно.

Таку пораду дала лікар із медичної профілактики Оренбурзького обласного центру громадського здоров’я та медичної профілактики Галина Джорова.
– При першому дослідженні, якщо вже в молодому віці виявляються високі цифри, це вимагає модифікації способу життя, а в окремих випадках навіть знадобиться спеціалізоване лікування, – розповіла фахівець. – Починаючи з 40 років, холестерин потрібно регулярно відстежувати. Якщо у людини немає факторів ризику, вона нічим не хворіла- рівень холестерину повинен бути меншим за 4,8. Потрібно турбуватися, якщо показник 7 і вище. Насамперед потрібно виключити патологію щитовидної залози – саме порушення обміну з боку щитовидної залози можуть призвести до таких підвищених показників. І в цій ситуації вже призначаються холестериноснижуючі препарати.

Як відомо, холестерин – органічна жироподібна сполука, яка входить до складу всіх тканин, забезпечуючи міцність клітинних стінок. Циркулюючи в кров’яному руслі, він використовується як будівельний матеріал і синтез більш складних сполук. Отже, без холестерину неможлива нормальна робота організму.

Але надлишок у раціоні жирної їжі тваринного походження може призвести до підвищеного вмісту холестерину в організмі, що загрожує серйозними захворюваннями.

Якщо аналіз показав, що підстави для занепокоєння є, можна звернутися до терапевта за місцем проживання або до кабінету профілактики, де за спеціальними шкалами можуть розрахувати для вас всі ризики раптових судинних катастроф, підберуть індивідуальну схему лікування або дадуть рекомендації щодо зміни способу життя – зокрема , раціону харчування.